System3d - optymalne rozwiązania dla obróbki skrawaniem

Primo LTS

13-05-2015

Primo_LTS.jpg

Renishaw wprowadziła na rynek system Primo™ LTS (system do ustawiania długości narzędzi). Primo LTS to system do ustawiania narzędzi w pojedynczej osi, który umożliwia ustawienie długości narzędzia, sprawdzenie jego uszkodzenia, a także skompensowanie rozszerzalności cieplnej w centrum obróbkowym CNC.

System Primo LTS eliminuje konieczność czasochłonnego, podatnego na błędy ręcznego ustawiania długości narzędzia, które może doprowadzić do powstawania odpadów, ponownego przerobu, zmniejszenia poziomów wydajności i zyskowności.

Automatyczne ustawianie długości narzędzia na obrabiarce z wykorzystaniem systemu Primo LTS jest do dziesięciu razy szybsze niż w wypadku metod ręcznych, dając w wyniku natychmiastowe i znaczące oszczędności kosztów. System nadaje się do zastosowania w małych i dużych centrach obróbkowych CNC i pomaga w uzyskaniu dobrych, gotowych przedmiotów od samego początku produkcji, zmniejszając w ten sposób ilość odpadów i zwiększając zyskowność.

Podczas procesu obróbki precyzja wymiarów zależy od wielu czynników, w tym długości narzędzia i jego uszkodzenia. System Primo LTS automatycznie monitoruje te czynniki, umożliwiając użytkownikom kompensowanie ewentualnych odchyłek i skupienie się na procesie obróbki maszynowej.

Primo LTS jest przewodowym systemem wyposażonym w pełni zintegrowany interfejs zapewniający połączenie elektryczne: sprzęt można przykręcić śrubami do stołu obrabiarki, a sam system jest gotowy do działania bez żadnych, dodatkowych czynności konfiguracyjnych. System Primo LTS jest przeznaczony do pracy w najtrudniejszym ze środowisk obróbki maszynowej, dlatego też jest zabezpieczony przed dostaniem się wiórów lub chłodziwa do wnętrza, a także niewrażliwy na fałszywe wyzwolenia spowodowane uderzeniami lub drganiami. Wbudowana funkcja przedmuchu powietrzem umożliwia w razie potrzeby skuteczne usuwanie wiórów.

System Primo LTS jest łatwy do zainstalowania i obsługi. Jest też rozwiązaniem zwiększającym wydajność i zyskowność obrabiarki.

 

 primo LTS.jpg

 

Więcej szczegółów...


powrót