Zadzwoń: +48 18 200 11 49
Koszyk
Podsuma

RSplus

Zapytanie Ofertowe
Numer katalogowy
RSplus

RSplus to uniwersalna wolnostojąca maszyna pomiarowa z prowadnicami umieszczonymi po bokach płyty bazowej.

RSplus to maszyna współrzędnościowa CNC z ramieniem poziomym i może być dostarczana z sondami dotykowymi, skanującymi lub optycznymi. RSplus nadaje się do zastosowań motoryzacyjnych typu Body-in-White (BIW), formy i matryc oraz narzędzi. Typowymi częściami są kompletne karoserie i indywidualne grupy montażowe, plastikowe części wewnętrzne, siedzenia i duże elementy wszelkiego rodzaju. Maszyny są również hartowane w warsztacie, co umożliwia ich instalację w pobliżu miejsca produkcji.

Prowadnice liniowe RSplus są montowane z boku. Precyzyjne łożyska wałeczkowe zapewniają najwyższy poziom prędkości i precyzji. Konstrukcje maszyn są modułowe, co pozwala na konstruowanie maszyn w celu dopasowania ich do precyzyjnej objętości pomiarowej. Doskonała konstrukcja i zwarte rozmieszczenie elementów prowadzących osi X zapewnia doskonały dostęp do zadań pomiarowych i konserwacyjnych ze wszystkich stron. Dzięki tej konstrukcji CMM można łatwo przenieść do innej lokalizacji.

Modele duplex są dostarczane w celu zwiększenia zakresu pomiarowego w osi Y. Ramiona mogą pracować pojedynczo lub we wspólnym układzie współrzędnych. RSplus może być również obsługiwany ręcznie. Pozwala to na przykład na oznaczanie modeli przy formowaniu i projektowaniu form. Mobilne elementy sterujące są opcjonalne i dostępne dla maksymalnej elastyczności i ergonomii.

Cechy i zalety

  • Sondy dotykowe, skanowanie laserowe, optyczne i frezarskie
  • Model dokładności Standard i Premium dostępny dla różnych wymagań dokładności
  • Łożyska z zamkniętą uszczelką o wysokiej precyzji na X i Z zapewniają dłuższą żywotność
  • Opcjonalny pneumatyczny odłączany napęd umożliwiający obsługę ręczną
  • Bezluzowy, bezwibracyjny pasek zębaty zapewnia płynny ruch ramion. Pasy napędowe zapewniają zerowy luz
  • Łatwa konserwacja - Konstrukcja kasety z łożyskami osi Y pozwala na wymianę łożysk bez zakłócania geometrii maszyny, w przeciwieństwie do maszyn konkurencji, które muszą zostać usunięte w ramach generalnego remontu
  • Modele z dupleksem mają zakładkę o długości 100 mm
  • Opcjonalny pneumatyczny układ tłumienia drgań
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:RSplus
Twoja ocena
Proszę czekać...