System3d - optymalne rozwiązania dla obróbki skrawaniem

RMP60 to sonda stykowa stosująca metodę transmisji radiowej do komunikacji z układem sterującym obrabiarki CNC, służąca do ustawiania/kontroli przedmiotu obrabianego na centrach obróbkowych.W sondzie RMP60 zastosowano unikalny system transmisji radiowej z sekwencyjną zmianą częstotliwości (FHSS), który sprawia, że nadaje się ona idealnie do użytkowania na dużych oraz 5-osiowych maszynach, gdzie trudno jest uzyskać niezakłócony tor optyczny pomiędzy sondą i odbiornikiem.

RMP60 posiada zintegrowany moduł sondy, oferując wyjątkową trwałość oraz spore wychylenie trzpienia.

RMP60 odpowiada wymaganiom przepisów FCC i pracuje w paśmie 2,4 GHz. Zapewnia transmisję pozbawioną zakłóceń dzięki zastosowaniu FHSS (sekwencyjna zmiana częstotliwości). Pozwala to na użytkowanie wielu systemów w tej samej hali obrabiarek bez ryzyka wystąpienia przesłuchów.

Do komunikacji pomiędzy sondą RMP60 i układem sterującym obrabiarki wykorzystywany jest zintegrowany interfejs/odbiornik RMI.Sondę można uaktywnić sygnałem RF zainicjowanym przez kod M polecenia programowego, ruch obrotowy lub przełącznik w chwycie.

RMP_60_probe.jpg

Dostępna jest również sonda RMP60M, która umożliwia kontrolę elementów przedmiotu obrabianego, które byłyby niedostępne dla standardowej sondy RMP60. Umożliwia instalowanie adapterów, łączników przedłużających oraz sondy stykowej LP2 firmy Renishaw.

Cechy sondy RMP60:

 

  • Mały rozmiar - 63 mm średnicy oraz 76 mm długości
  • Transmisja radiowa z częstotliwością 2,4 GHz umożliwia zastosowanie tego samego systemu na całym świecie
  • Proste konfigurowanie – nie jest wymagany wybór kanału
  • Sferyczna charakterystyka transmisji o zasięgu 15 m
  • w przypadku systemów RMP60 i RMI możliwe jest stosowanie wielu sond z jednym odbiornikiem, bez wzajemnych zakłóceń
RMP_60_probe-.jpg 

 

pobierz katalog pdf