System3d - optymalne rozwiązania dla obróbki skrawaniem

NC4 to bezdotykowy laserowy układ do ustawiania narzędzi.Umożliwia on szybkie, bezdotykowe ustawianie oraz detekcję uszkodzeń narzędzi na różnych centrach obróbkowych. W systemach NC4, dostępnych w wersji związanej lub rozdzielonej, zastosowano unikalny system zabezpieczenia MicroHole™ oraz innowacyjny, odporny na uszkodzenia system PassiveSeal™, który zapewnia ochronę przed wpływem czynników środowiskowych na poziomie IPX8.

nc4.jpg

Ostatnio wprowadzono do rodziny systemów NC4 serię miniaturowych modeli F95, F115 i F230, określającą nowe standardy efektywności dla urządzeń o małych rozmiarach. Wykorzystują one te same zespoły nadajników i odbiorników, jakie występują w rozdzielonych i modułowych związanych systemach NC4.

Ze wszystkimi systemami NC4 jako wyposażenie standardowe dostarczane są precyzyjne układy optyczne. Pozwala to miniaturowym systemom na zapewnienie znakomitej funkcjonalności, szczególnie w przypadku małych obrabiarek i maszyn, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Cechy oprogramowania systemu NC4:

  • zwarta budowa nadaje się idealnie w przypadku obrabiarek poprzednio uznawanych za niedostosowane dla większych systemów bezdotykowych
  • precyzyjny pomiar długości i średnicy narzędzia
  • konieczność stosowania tylko 1 funkcji M polecenia programowego
  • NC4 mierzy i wykrywa narzędzia o średnicy Ø0,03 mm lub większej (zależnie od wielkości odstępu oraz sposobu zamocowania)

 

nc4.jpg 

 

pobierz katalog pdf