System3d - optymalne rozwiązania dla obróbki skrawaniem

Sonda skanująca OSP60 jest wyposażona w analogowy przetwornik przemieszczeń o rozdzielczości 0,1 μm w trzech wymiarach, co zapewnia wyjątkową dokładność i możliwość doskonałego określenia kształtu obrabianego przedmiotu.

Sonda OSP60 SPRINT, wykonana z materiałów najwyższej jakości, przeszła surowe testy potwierdzające jej odporność na udary, drgania, uderzenia i skrajne temperatury o wiele wyższe niż te spotykane w środowiskach roboczych obrabiarek. Sonda jest też wyposażona w mechanizm nadmiernego wychylenia, który bezpiecznie zatrzymuje sondę przed kolizją z elementem obrabianym lub zaciskiem. Każda sonda OSP60 przechodzi także kompleksowe testy w celu potwierdzenia dokładności skanowania przy pełnym zanurzeniu w chłodziwie.

sprint_lopatka_0.jpg

W sondzie OSP60 SPRINT zastosowano opatentowany mechanizm czujnika, który jest przeznaczony do szybkiego skanowania. Ten czujnik szybko reaguje na falowanie powierzchni części, nawet w przypadku części zakrzywionych i części o dowolnym kształcie. Dzięki temu końcówka trzpienia pomiarowego sondy utrzymuje kontakt z powierzchnią części, nawet podczas skanowania z prędkością 15 000 mm/minutę.

Dlatego też klienci mogą polegać na sondzie OSP60 i uzyskiwać bardzo dokładne wyniki pomiarów, bez względu na mierzoną powierzchnię lub prędkość przesuwu sondy.

 

 sprint_01.jpg

 

Dostępna jest gama specjalnych trzpieni pomiarowych SPRINT, które uzupełniają rozszerzone możliwości oferowane przez sondę OSP60.

Te trzpienie pomiarowe, łatwo identyfikowane po ich czarnej obsadzie z wygrawerowaną dokładną średnicą kulki, posiadają pewną liczbę cech konstrukcyjnych, które oferują lepsze parametry metrologiczne w zastosowaniach obrabiarkowych w porównaniu z ofertą przedstawianą przez standardowe trzpienie.

 

pobierz katalog pdf