System3d - optymalne rozwiązania dla obróbki skrawaniem

Oprogramowanie GoProbe

System Primo został zaprojektowany dla niedoświadczonych użytkowników automatycznego ustawiania. Jest on dostarczany wraz z systemem GoProbe - uproszczonym pakietem oprogramowania „wszystko w jednym”, który obsługuje ustawianie przedmiotu obrabianego, narzędzia i cykle kalibracji. W pakiecie GoProbe firmy Renishaw używa się jednowierszowego kodu, aby ułatwić codzienną naukę i korzystanie z oprogramowania.

Zestaw szkoleniowy GoProbe ma wszystko, czego potrzebujesz do nauki i korzystania z wszystkich funkcji ustawiania przedmiotu obrabianego, ustawiania narzędzia i cykli kalibracji systemu GoProbe.

GoProbe_01.jpg

 

Zawartość zestawu:

  • Przewodnik kieszonkowy GoProbe - kieszonkowa broszura, która zawiera informacje na temat pięciu czynności związanych z pomiarami. Doskonała pomoc w początkowej fazie szkolenia i do użytku codziennego.
  • Narzędzie wzorcowe GoProbe - proste narzędzie wzorcowe do wprowadzania poleceń jednowierszowych, doskonałe, gdy zna się cykle GoProbe.
  • Aplikacja GoProbe - interakcyjna aplikacja przewodnika kieszonkowego na smartfon. Wystarczy wybrać elementy przedmiotu i zmienne w celu wygenerowania polecenia jednowierszowego.
  • Kurs szkolenia elektronicznego - komputerowy pakiet do samodzielnej nauki z ćwiczeniami szczegółowo objaśniający cykle GoProbe.
  • Część szkoleniowa GoProbe - część, która zawiera wiele elementów związanych z automatycznym ustawianiem. Jest używana podczas ćwiczeń kursu szkolenia elektronicznego.
  • Podręcznik programowania GoProbe - podręcznik ze szczegółowymi informacjami na temat bardziej zaawansowanych funkcji cykli GoProbe.

Aplikacja GoProbe jest niezwykle prostym w użyciu rozwiązaniem pomiarowym.

  • Nie jest potrzebne żadne doświadczenie w zakresie pomiarów
  • Proste polecenia jednowierszowe
  • Łatwe do wykonania czynności
  • Uruchamianie cykli pomiarowych w trybie ręcznym lub automatycznym

Aplikacja GoProbe zawiera predefiniowane cykle ustawiania przedmiotu obrabianego, ustawiania narzędzia i konfigurowania sondy. Każdy cykl odpowiada elementowi lub funkcji spotykanej w pomiarach obrabiarkowych. 

W każdym cyklu pomiarowym GoProbe podaje się tylko polecenia jednowierszowe, co eliminuje konieczność zapoznania się z wszystkimi kodami G. Przyjazne w użyciu polecenia są łatwe do zrozumienia nawet dla początkujących użytkowników sond.

Polecenia jednowierszowe pozwalają zmniejszyć błędy związane z ręcznym wprowadzaniem danych, umożliwiają sprawne ustawienie przedmiotów obrabianych i narzędzi, a także bezproblemowe przejście do bardziej zaawansowanych pomiarów oraz cykli wykonywanych w trakcie procesu.

Aplikacja GoProbe umożliwia uruchamianie cykli pomiarowych w trybie ręcznym (JOG/MDI) lub automatycznym. Jeśli nie masz doświadczenia w pomiarach, możesz wybrać opcję przesunięcia sondy do pozycji w trybie ręcznym, który jest bezpieczną i prostą metodą zdobywania wprawy. Jeśli masz doświadczenie w pomiarach, możesz od razu przejść do trybu automatycznego. Obie metody zostały szczegółowo objaśnione w zestawie szkoleniowym GoProbe. GoProbe — tryb ręczny i automatyczny

Cykle GoProbe są powiązane z szeregiem łatwych do wykonania czynności. Te czynności są wspólne dla wszystkich funkcji ustawiania przedmiotu obrabianego i narzędzi i umożliwiają szybką naukę i zyskiwanie wprawy podczas wykonywania prostych i łatwych do zapamiętania procedur.

Aplikacja GoProbe zawiera funkcje kontroli sondy montowanej na wrzecionie i kontroli systemu do ustawiania narzędzi. Te cykle umożliwiają sprawdzenie, czy sonda lub system do ustawiania narzędzi są gotowe do pracy, dzięki czemu zyskuje się dodatkową pewność przed uruchomieniem jakiegokolwiek cyklu przedmiotu obrabianego czy ustawiania narzędzia. 

System GoProbe oferuje nową, rewolucyjną metodę szkoleniową dla użytkowników sond w formie kompletnego pakietu do samodzielnej nauki, szczegółowo objaśniającego wszystkie cykle GoProbe. 

Wszystkie czynności - od ustawiania przedmiotu obrabianego i narzędzia do konfigurowania sondy - zostały objaśnione w pełni interaktywnym kursie komputerowym oraz ćwiczeniach praktycznych z obrabiarką.

 

Oprogramowanie GoProbe - elastyczne i łatwo dostępne 

Oprogramowanie GoProbe jest innowacyjnym, kompleksowym rozwiązaniem, które obsługuje wszystkie cykle GoProbe ustawiania przedmiotu obrabianego, ustawiania narzędzia i konfigurowania sondy. Oprogramowanie GoProbe to przyjazny interfejs użytkownika oraz proste i łatwe w użyciu polecenia jednowierszowe. 

Oprogramowanie GoProbe jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie mieli do czynienia z pomiarami, a także dla tych bardziej doświadczonych użytkowników, którzy chcą zmodernizować posiadany system pomiarowy. 

GoProbe zawiera szereg nowych, uproszczonych cykli kalibracji sondy, w tym unikatowe cykle kalibracji „sonda na sondzie”. Cykl kalibracji „sonda na sondzie” to kompletne rozwiązanie kalibracyjne, które umożliwia kalibrację systemu do ustawiania przedmiotu obrabianego i systemu do ustawiania narzędzi w jednym cyklu. Ten cykl upraszcza proces kalibracji sondy i skraca czas potrzebny do skalibrowania sondy, przy jednoczesnym zachowaniu sprawdzonej precyzji produktów firmy Renishaw. 

Oprogramowanie GoProbe i zestaw szkoleniowy GoProbe wchodzą w skład wszystkich systemów Primo™.

Oprogramowanie GoProbe jest także dostępne jako oddzielny pakiet, który jest zgodny z szeroką gamą sond elektrostykowych firmy Renishaw. Można połączyć ten przyjazny dla użytkownika pakiet z najnowocześniejszą technologią firmy Renishaw, zwiększając niezawodność i wydajność procesu.

Renishaw_probes_1.jpg

 

<<  <  1 2 3 4 5  >  >>