System3d - optymalne rozwiązania dla obróbki skrawaniem

Renishaw wprowadziła na rynek system Primo™ LTS (system do ustawiania długości narzędzi). Primo LTS to system do ustawiania narzędzi w pojedynczej osi, który umożliwia ustawienie długości narzędzia, sprawdzenie jego uszkodzenia, a także skompensowanie rozszerzalności cieplnej w centrum obróbkowym CNC.

LTS_Primo.jpg

System Primo LTS eliminuje konieczność czasochłonnego, podatnego na błędy ręcznego ustawiania długości narzędzia, które może doprowadzić do powstawania odpadów, ponownego przerobu, zmniejszenia poziomów wydajności i zyskowności. 

Automatyczne ustawianie długości narzędzia na obrabiarce z wykorzystaniem systemu Primo LTS jest do dziesięciu razy szybsze niż w wypadku metod ręcznych, dając w wyniku natychmiastowe i znaczące oszczędności kosztów. System nadaje się do zastosowania w małych i dużych centrach obróbkowych CNC i pomaga w uzyskaniu dobrych, gotowych przedmiotów od samego początku produkcji, zmniejszając w ten sposób ilość odpadów i zwiększając zyskowność.

Podczas procesu obróbki precyzja wymiarów zależy od wielu czynników, w tym długości narzędzia i jego uszkodzenia. System Primo LTS automatycznie monitoruje te czynniki, umożliwiając użytkownikom kompensowanie ewentualnych odchyłek i skupienie się na procesie obróbki maszynowej.

Primo LTS jest przewodowym systemem wyposażonym w pełni zintegrowany interfejs zapewniający połączenie elektryczne: sprzęt można przykręcić śrubami do stołu obrabiarki, a sam system jest gotowy do działania bez żadnych, dodatkowych czynności konfiguracyjnych.

LTS_Primo_3.jpg LTS_Primo_6.jpg
System Primo LTS jest przeznaczony do pracy w najtrudniejszym ze środowisk obróbki maszynowej, dlatego też jest zabezpieczony przed dostaniem się wiórów lub chłodziwa do wnętrza, a także niewrażliwy na fałszywe wyzwolenia spowodowane uderzeniami lub drganiami. Wbudowana funkcja przedmuchu powietrzem umożliwia w razie potrzeby skuteczne usuwanie wiórów. /LTS_Primo_2.jpg
LTS_Primo_8.jpg

Primo LTS to system do ustawiania narzędzi w pojedynczej osi o następujących zaletach:

  • Skrócenie czasu ustawiania narzędzi do 90% w porównaniu do metod ręcznych
  • Automatyczna aktualizacja offsetów narzędzi
  • Eliminacja błędów metod ręcznych i zmienności związanych z ustawianiem narzędzi
  • Redukcja ilości braków oraz przypadków ponownej obróbki materiałów
  • Identyfikacja uszkodzonego narzędzia, dzięki czemu można podjąć działania korygujące
  • Można go użyć do monitorowania zmian cieplnych w obrabiarce i narzędziach

Systemu Primo LTS można używać niezależnie lub w połączeniu z systemem Primo Radio Part Setter (system do ustawiania przedmiotu obrabianego) oraz Primo Interface (interfejs) w celu utworzenia w pełni zautomatyzowanego systemu na obrabiarce. System LTS działa niezależnie od systemu kredytowego Primo.

System Primo LTS jest wyzwalany, gdy narzędzie zetknie się z podkładką stykową. Sygnał wyzwalania jest wysyłany do sterownika obrabiarki za pomocą kabla, a długość narzędzia jest obliczana automatycznie. Oprogramowanie GoProbe firmy Renishaw udostępnia zestaw unikatowych cykli dla systemu Primo LTS w celu ustawiania przedmiotu narzędzia, wykrywania uszkodzeń narzędzi, kompensacji cieplnej i kontroli konfiguracji.

 

<<  <  1 2 3 4 5