SEMINARIUM

W dniach 8-10 września 2015r. w Centrum Studiów Inżynierskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie (Depułtycze Królewskie 55, 22-100 Chełm) odbyło się Seminarium pt.: SYNERGIA NAUKI I PRZEMYSŁU  - spotkanie skupiające i integrujące ludzi świata nauki i przemysłu.

W tym roku miało ono na celu wspólne działanie Uczelni oraz wielkich i rozpoznawalnych na rynku światowym firm, takich jak: SIEMENS, HEIDENHAIN, DMG MORI, SANDVIK i wielu innych, na rzecz PROCESU KSZTAŁCENIA PROGRAMISTÓW I OPERATORÓW OBRABIAREK STEROWANYCH NUMERYCZNIE CNC.

Uczestnicy spotkania mieli do dyspozycji jedno z najnowocześniejszych laboratoriów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie,  wyposażone w najwyższej klasy sprzęt naukowo – badawczy oraz obrabiarki sterowane numerycznie DMG MORI, z systemami sterowania numerycznego  firmy Siemens oraz Heidenhain.

Celem nadrzędnym dwudniowego Seminarium było zaprezentowanie strategii rozwoju długofalowego systemu szkoleń i kształcenia inżynierskiego - wspartego przez ośrodki akademickie. Działania te są ukierunkowane na grupę niezwykle poszukiwanych na rynku pracy programistów i operatorów obrabiarek CNC z uwzględnieniem potrzeb przemysłu.

Firma System 3D była jednym ze współorganizatorów tego spotkania.

Relacja z sympozjum "Synergia nauki i przemysłu", które odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie: http://lublin.tvp.pl/21816585/26-wrzesnia-2015