Na zamówienie

Trzpienie pomiarowe na zamówienie

Home - Produkty - Trzpienie pomiarowe - Na zamówienie

Trzpienie pomiarowe na specjalne zamówienie

Firma System 3D posiada bardzo szeroki asortyment trzpieni pomiarowych wszystkich wiodących w tej branży firm: Renishaw, itp, Marposs, m&h Hexagon, Zeiss, Heidenhain, Haimer.

Jeżeli jednak nasza niezwykle bogata oferta nie spełnia Państwa oczekiwań to System 3D zrealizuje każde indywidualne zamówienie na niestandardowy i zaprojektowany przez Państwa trzpień pomiarowy w terminie 14 dni roboczych.
W tym celu należy przesłać do nas szczegółowy rysunek techniczny konkretnego produktu oraz dokładny opis materiałów z jakich powinien być wykonany.

System 3D realizuje zamówienia na wszystkie trzpienie pomiarowe z każdym rodzajem końcówek i z każdym dostępnym materiałem używanym do wykonania trzonów.

 

MATERIAŁY UŻYWANE DO PRODUKCJI KOŃCÓWEK POMIAROWYCH: 

Rubin Stal srebrzanka Azotek krzemu Ceramika Tlenek cyrkonu Węglik wolframu
rubin stal azotek krzemu ceramika tlenek cyrkonu węglik wolframu

Trzpienie z kulką rubinową są przeznaczone do większości zastosowań, ponieważ rubin jest jednym z najtwardszych materiałów. Jednak ze względu na jego właściwości przyciągające nie zaleca się go stosować do skanowania części aluminiowych.

W przypadku aluminium najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie trzpienia z końcówką z azotku krzemu, który ma bardzo zbliżone właściwości do rubinu, ale mniejszy współczynnik tarcia. Azotek krzemu nie sprawdza się z kolei w skanowaniu odlewów żeliwnych ze względu na ścieranie się.

I dlatego do części żeliwnych należy stosować trzpienie z końcówką z tlenku cyrkonu, który jest niezwykle twardym materiałem ceramicznym odpornym na ścieranie.

Końcówki z węglika wolframu są idealnym rozwiązaniem tam, gdzie jest wymagane wytrzymałe połączenie z mierzonym elementem.

Diament jest najtrwalszą znaną substancją występującą w przyrodzie.Dla klientów, którzy potrzebują jednego trzpienia do wielu różnych zastosowań realizujemy zamówienia na trzpienie z końcówką pokrytą powłoką diamentową.

 

MATERIAŁY UŻYWANE DO PRODUKCJI TRZONÓW:

Stal Węglik wolframu Ceramika Włókno węglowe Aluminium Tytan
Steel Tungsten Carbide Ceramic Carbon Fibre Aluminium Titanium

 

Stal nierdzewna jako materiał trzonu jest najczęściej stosowana w przypadku trzpieni o długości do 30 mm i średnicy końcówki 2 mm lub większej. Stalowy trzon oferuje optymalny stosunek sztywności do masy. 

W przypadku niewielkich średnic trzonu - 1 mm lub mniejszych oraz długości nie przekraczających 50 mm najlepsze pod względem maksymalizowania sztywności będą trzony z węglika wolframu.

Trzony ceramiczne oferują sztywność porównywalną ze stalowymi lecz są znacznie lżejsze od trzonów z węglika wolframu. Najczęściej używane w trzpieniach o średnicy większej niż 3 mm i długości ponad 30 mm. Trzpienie ceramiczne oferują również podwyższone zabezpieczenie przed zniszczeniem sondy, ponieważ w razie kolizji następuje skruszenie trzonu.

Najlepszym materiałem stosowanym w przypadku bardzo długich trzpieni jest włókno węglowe, którego masa jest o 20% mniejsza od masy węglika wolframu. Stabilność termiczna włókna węglowego pozwala na swobodne użytkowanie w środowisku produkcyjnym.

Aluminium jako niezwykle lekki i wysoce wytrzymały materiał jest idealny dla przedłużaczy. Jednak ze względu na rozszerzalność termiczną nadaje się do stosowania tylko w stabilnych i klimatyzowanych środowiskach.

Tytan w porównaniu z aluminium jest materiałem stabilnym termicznie. Jest lekki i posiada dobrą sztywność zginania dlatego znalazł zastosowanie w bardzo długich przedłużaczach.

Proszę czekać...